MÔJ KNIHOMOĽSKÝ PRÍBEH

By Jedna malá knihomolka - 19:00

Ahojte. Dnes vám porozprávam o mojom knihomoľskom príbehu alebo jednochu vám poviem kde a kedy vznikla moja láska ku knihám :) Takže sa pohodlne usaďte a čítajte...

Môj knihomoľský príbeh sa začína už keď som bola malá. Myslím, že všetkým čítali rodičia rozprávky na dobrú noc. Milovala som to. Preto som mala veľmi rada mojich rodičov. Každú noc som počúvala pozorne rozprávku, až kým mi neoťaželi viečka a ja som sa neponorila do ríše snov.

Už v škôlke som spájala prvé písmenká. Hrala som sa so slovíčkami a vytvárala vety. To ma veľmi bavilo. Takže keď som prišla do školy, vedela som čo-to z čítania. Môj najobľúbenejší predmet bol v druhom ročníku (okrem telesnej) čítanie. Stále som sa hlásila a chcela som prečítať všetko čo som mohla. Vtedy som začala viac objavovať vec menom KNIHA. Raz nám učiteľka povedala, že si máme do školy priniesť knihu. Takú aby sme ju čítali a nie len prechádzali obrázky. To sa stalo zvykom a až do štvrtého ročníka kde sme stále na začiatku hodiny čítali asi 15 minút svoju knihu. Mňa to veľmi chytilo. Možno sa pýtate akú knihu som mala prvýkrát v škole? Popravde, nepamätám si :) Ale pamätám sa, že asi keď som bola tretiačka, tak môj spolusediaci si doniesol do školy Harryho Pottera. A tak som nečítala svoju knihu, ale jeho :) Teda neviem či o tom vedel, že mu čítam knihu, ale čo už. Najradšj som mala rozprávky od Disneyho. Áno, čítala som Disney. Milovala som to. Dokonca sa pamätám, že som dostala rozprávky od Disneyho. Po anglicky. Všetky som ich prečítala.

V piatom ročníku som začala chodiť častejšie do knižnice. Stále som si vybrala malú knižku ktorú som doma čítala a potom som si ju vymenila za inú. Moje závisláctvo na knihách odštartovali knihy, ktoré asi nepozná každý. Volali sa Čarohľadačky. Prvý diel som si našla pod stromčekom v roku 2012. Dielov je trinásť, no ja mám doma len deväť. Všetky som prečítala veľmi rýchlo. V každej knihe bol prívesok, taký ktorý našla Siska. A dávala som si ich na náramok z prvej časti.

Dobre, dobre. Presuňme sa k šiestemu ročníku. Vtedy som sa posunula od detských kníh k niečomu inému. Romány. Kto sleduje môj blog vie, že je tu veľa recenzií hlavne na romány...Girl ONline, Prvá láska, atď... To sa so mnou tiahne doteraz. Milujem romány, scifi a fantasy. Tiež niekedy siahnem po dobrodružnej literatúre. Vlastne čítam všetko čo chytím do ruky. Teraz som si dosť obľúbila knihy, ktoré sú dosť uzavrené. Mŕtve dievča neklame, Charlieho malé tajomstvá...to všetko mi pomáha uvedomovať si ako je dôležité mať niekoho pri sebe.

Preto sa chcem všetkým, ktorý ma v čítaní podporujú, poďakovať, Patrí im naozaj jedno veľké ĎAKUJEM. Ďalej chcem poďakovať veľkej knihomoľskej komunite na Instagrame. Všetci sú si tam rovní a každý je iný, no pritom sú všetci rovnakí. Tiež by som chcela poďakovať Lucinke z blogu Moje knihovnička, ktorá mi dôverovala, celý čas ma podporovala a stála pri mne. Luci síce nás delí veľa kilometrov, no stále keď streamuješ mám pocit, že si pri mne :) Bez nej by ste dnes nečítali tento článok, lebo je to jej zásluha, že som sa vrátila k blogovanie. Veľmi jej ďakujem. A hlavne ĎAKUJEM vám, že celý čas čítate tento blog. Ževás neomrzel, aj po všetkých tých pauzách, ktoré som mala.

ĎAKUJEM

  • Share:

You Might Also Like

0 komentárov