LONDON 2017

By Sarah Goboňová - 19:53

Ahojte :) Dnes som sa rozhodla povedať vám ako som sa mala v Londýne. Bola som tam cez jarné prázdniny. Teda odleteli sme ešte pred prázdninami. V Lodnýne sme boli osem dní. Veľmi sa mi tam páčilo a hneď by som tam chcela ísť znovu. Ešte chcem povedať, že príspevok bude trošku dlhší, takže sa pohodlne usaďte a začíname.  SasaZo Slovenska sme odlietali vo štvrtok, 2.3.2017. Leteli sme ranným lietadlom, ktoré malo letieť 6:10, no kvôli rozmrazovaniu lietadla sme z Košíc vzlietli až okolo 6:50. Let prebehol v najlepšom poriadku, turbulencie boli zriedkavé. Zhruba okolo 8:20 sme pristáli  na letisku v Lutone. Cesta do domu kde sme bývali prebehla veľmi rýchlo. Po ceste sme videli veľa fariem a aj lunapark, kde boli najväčšie horské dráhy aké som kedy videla. Keď sme konečne dorazili do nášho domčeka tak sme mali obed a hňeď sme vyrazili spoznávať Londýn.
Vlakom sme sa dostali na stanicu vo Waterloo, ktorá je pod London Eye. No priamo v centre sme neostali a išli na metro, ktorým sme sa dostali k National History Museum. Múzeum veľmi odporúčam a ak budete v Londýne, určite sa choďte pozrieť. Múzeum je plné dejín. Sú v ňom dinosaury, živočichy a celkovo všetko čo je na planéte Zem a čo na nej bolo. 
     Na druhý deň sme si išli pozrieť štadión vo Wembley. Cesta na štadión bola veľmi dlhá. Na Waterloo vlakom a potom 18 zástávok metrom. No návšteva Wembley stála určite za to. Nádherný štadión, celkovo ulice Wembley. Nádhera.


     Tretí deň sme išli do Richmondu. Išli sme do Kew Gardens na výstavu orchideí. Veľmi pekný park, skleníky a hlavne fotky. Tiež veľmi super pre alergikov, že? Peľ a vlhkosť-všetko pre mňa :)


     Štvrtý deň sme chceli ísť do Greenwitchu, no išli len na Hounslow a so Kingstonu. Asi som chytila alergickú reakciu, lebo po tých sleníkoch. Mala som teploty a veľkú bolesť hrdla, preto sme boli len poblízku našeho domu. Na Hounslowe a v Kingstone boli obchodné centrá takže také flákanie.
     Piaty deň sme boli len v centre. Išli sme totiž do Maddame Tussauds, Sea Life a Shrek Adventure. Maddame Tussaud je múzeum voskových figurín a mohla som sa stretnúť s rôznimi spevákmi a hercami, dvomi youtubermi, superhrdinmi, športovcami, atď... Veľmi som sa potešila, keď som tam uvidela Zoellu s Alfiem, Emmu Watson, Juliu Roberts a s ďalšími mojimi interprétmi a celkovo celebritami. Sea Life je jedno veľké akvárium. Nad vami, pod vami, vedľa vás plávaju ryby, žraloky, korytnačky,.. Veľmi sa mi tam páčilo a určite odporúčam. Veľmi sa mi páčil aj Shrek Adveture. Síce som tam nerozumela všetko, lebo sa tam veľa hovorilo, ale bolo to také záživné, že vás to celých zatiahlo do deja. Postavy ako Shrek, Kungfu panda, zvieratká z Madagaskaru a Ako vycviť draka.
     Šiesty deň sme boli na ďalšom štadióne a presnejšie na štadióne v Chelsea. Na tomto štadióne sa mi najviac páčila bohužial iba časť kde bolo múzeum, inač na ten štadión extra neprekvapil a čakala od neho viac. Po prehliadke na štadióne sme sa presunuli do Covent Garden pozrieť si Transport Museum. Je to múzeum od začiatkov dopravy v Londýne. Tiež veľmi odporúčam.
     V siedmy deň sme toho prešli asi najviac, pretože sme prešli od Tower Bridge až po London Eye úlne pešo. Videli sme najviac pamiatok napríklad ako Millennium Bridge, St. Pauls Cathedral, Tower bridge, Tower of Hill, London Eye, Big Ben. V tento deň vznikli najkrajšie fotky. Ďalej sme sa presunuli metrom do Wesmisteru, odkiaľ sme išli do St. James pri ktorom bol Buckinghamský Palác. Nakoniec sme ešte išli na nástupište 9 a 3/4. Na ôsmy deň sme nikde neišli lebo sme odlietali domov. O 15:15 kedy bol štart lietadla, som sa definitivne rozlúčila s Londýnom a teším sa na jeho ďalšiu návštevu.

     

  • Share:

You Might Also Like

0 komentárov